مشاوره بیمه
***********
×

مقالات تخصصی بیمه

 • در این مطلب سعی داریم که درباره قوانین تصادف‌ها و بیمه شخص ثالث توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.
 • با افزایش روزافزون نرخ تورم، امکان خرید یا نگه‌داری وسیله نقلیه سخت‌تر و دست‌ نیافتنی‌تر از قبل شده ‌است، همین مسئله باعث افزایش میزان جرائم مربوط به سرقت خودرو و … شده، از این رو مالکین وسایل نقلیه بیش از گذشته از روش‌های پیشگیرانه‌ای که ضامن سلامت خودروی آن‌ها است، استقبال می‌کنند.
 • این روزها تمایل به خرید موتورسیکلت بیشتر شده است. به این علت که هم بسیار ارزان‌تر و به‌صرفته‌تر از خودرو بوده و هم به دلیل ترافیک‌ زیاد مخصوصا در کلا‌ن شهرها می‌توانید کارهایتان را با سرعت بیشتر و بدون ساعت‌ها ماندن در شلوغی خیابان‌ها پیش ببرید. اما این را هم بدانید که در کنار این مزایا، خطراتی هم به همراه دارد.
 • در فرهنگ لغت «مبایعه نامه» یا «قولنامه»، به معنی برگه‌ای است که خریدار و فروشنده در باب فروش کالایی آن را امضا می‌کنند. مبایعه نامه خودرو، سندی از انتقال خودرو بین خریدار و فروشنده و تعهدات آن‌ها به یکدیگر است.
 • گاهی اوقات برای برخی افراد پیش می‌آید که خودروی خود را بیمه می‌کنند اما در شرایط ضروری نمی‌توانند خسارت بگیرند یا اینکه کمتر از چیزی که واقعا حق آنهاست، خسارت می‌گیرند.
 • ممکن است گاهی برایمان پیش بیاید که پس از فروش ماشین، تصمیم به فسخ بیمه بدنه بگیریم و اقدام به گرفتن بقیه پول خود از بیمه کنیم. ولی اینکه شرایط این فسخ به چه صورت بوده و چه شرایطی دارد، در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.
 • با افزایش روزافزون قیمت کالاها، خودرو هم نیز از این قاعده مستثنی نیست و خیلی از افراد نمی‌توانند خودرو بخرند، چه برسد به اینکه خودروی مورد علاقه خود را سوار بشوند. در این میان برخی ترجیح خواهند داد تا خودروهای مورد علاقه خود را اجاره کنند، ولی از آن جهت که ممکن است بسیار گران باشند و حادثه نیز در کمین است، به همین دلیل داشتن بیمه بسیار مهم است.
 • برای رفتن به طبیعت و کویر و دور بودن از آلودگی و شلوغی شهر، ماشین‌های آفرود گزینه‌های مناسبی هستند. این نوع خودروها نسبت به خودروهای دیگر استفاده متفاوتی دارند و به همین جهت احتمال آسیب و خرابی به آنها بیشتر خواهد بود و فرقی نمی‌کند که شما از ماشین‌های آفرود مثل یک ماشین معمولی در سطح شهر استفاده کنید یا به دل طبیعت بروید، در هر صورت بیمه ماشین آفرود نسبت به یک خودروی معمولی گران‌تر است.
 • این روزها به علت زیاد شدن وسایل نقلیه در کلان‌شهرها شاهد افزایش تصادفات هستیم. آمار تصادفات مخصوصا در جاده‌ها و اتوبانها نیز بیشتر است. همیشه بعد از هر تصادفی این سوال مطرح می‌شود که مقصر در این تصادف چه کسی است؟
 • بهار و تابستان فصل‌های موتورسواری هستند. شما چه از تک چرخ زدن با موتور و ویراژ دادن در خیابان یا طوقه ها و برق بدنه موتورسیکلت لذت ببرید یا این که پیک موتوری باشید و موتورسیکلت، اسب تیزپای کسب روزی حلالتان باشد، در این دو فصل، موتورسیکلت برایتان جانی تر از هر جان می شود و باید جان را بیمه کرد در برخی شرایط،این بیمه می تواند بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت مثلا بیمه کوتاه مدت سه یا شش ماهه باشد پس شرط عقل است که کمی اطلاعات تان درباره موتورسیکلت و بیمه موتورسیکلت بالا برود که خدای نکرده هنگام بروز سانحه، شوکه نشوید.
 • تا قبل از اینکه جریمه نداشتن معاینه فنی به‌صورت روزانه محاسبه شود، خیلی از افراد به دلیل نگرانی از رد شدن در معاینه فنی، ترجیح می‌دادند خودرو زبان باز کند و از مشکلاتش بگوید.
 • بیمه تکمیلی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای چه شرایطی دارد؟ رانندگان حمل و نقل جاده‌ای به دلیل نوع شغلی که دارند یکی از آسیب پذیرترین قشر‌های جامعه هستند.
 • ‌اگر پای درد دل رانندگان حمل‌ و‌ نقل عمومی و جاده‌ای از جمله تاکسی‌ها بنشینید، غمتان بیشتر خواهد شد. جدا از مشکلات مربوط به کار آن‌ها، بیمه را هم باید اضافه کرد. متأسفانه بیشتر رانندگان در حاضر از طرف اتحادیه، بیمه‌ای ندارند. البته آن‌ها بیمه هستند؛ اما خودشان به صورت آزاد و اختیاری مبلغ آن را همانند بقیه پرداخت می‌کنند.
 • شاید برای شما هم جالب باشد که بیمه شخص ثالث، پر مخاطب‌ترین نوع بیمه‌ای است که در ایران ارائه می‌شود. از نگاه کارشناسی علت این همه استقبال از بیمه شخص ثالث به اجباری بودن آن برمی‌گردد. باید توجه داشت در صورتی که وسیله نقلیه‌ای، تحت پوشش این بیمه نباشد، مسلما مشکلات و عواقب سنگینی برای راننده در پی خواهد داشت که در این متن حتما به طور مفصل شرح داده می‌شود.
 • همان‌طور که می‌دانید، هر شرکت بیمه با توجه به سطح توانگری و همین‌طور نوع سرمایه‌گذاری خود به بیمه‌شده‌های عمر سودهای تضمینی و مشارکت پرداخت می‌کند. نرخ سود قطعی بیمه عمر ایران به‌طور میانگین 27 تا 30 درصد است. درواقع بیمه عمر ایران یکی از شرکت‌هایی که توانسته برای چند سال متوالی نرخ سود بیمه عمر خودش را بالای 20 درصد نگه دارد.
 • شرکت بیمه ایران فقط در سال 1399 حدود ۳۰ میلیون بیمه‌نامه عمر، ماشین و آتش‌سوزی و … صادر کرده است. یعنی 48 درصد از کل بازار بیمه کشور را دارد. بخش بزرگی از این بیمه‌نامه‌ها بیمه عمر بوده‌اند. اگر شما هم به دنبال خرید بهترین بیمه عمر هستید و می‌خواهید شرایط بیمه عمر ایران را بررسی کنید در ادامه با ما همراه شوید تا طرح‌‌های مختلف بیمه عمر ایران و شرایط و پوشش‌های هرکدام را کامل بررسی کنیم.
 • پیدا کردن یار و شریک زندگی همراه که بخواهی تمام عمر در کنارش زندگی کنی، تازه خان اول ازدواج است. واقعیت این است که وقتی عشق خودش را نشان می‌دهد به‌قول حافظ تازه مشکل‌ها می‌افتد! مخصوصا مشکلات مالی و اقتصادی آن هم در این تورم و افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها. حتی اگر از خرج‌ومخارج مربوط به جشن عروسی و … فاکتور بگیریم و مراسم را هم ساده برگزار کنیم.
 • بیمه عمر زمانی یکی از انواع بیمه‌های عمر است که برای جبران و پوشش خسارات فوت فرد بیمه شده در زمان اعتبار بیمه نامه طراحی شده است. این بیمه نامه معمولا برای افراد شاغل مخصوصا آن دسته از افراد که در مشاغل سخت و خطرناک فعالیت دارند کاربرد زیادی دارد.
 • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از بیمه‌های کاربردی است که علاوه بر پس‌انداز مزایای بسیاری مثل پوشش امراض خاص و امکان دریافت مستمری بازنشستگی و … هم دارد. برای همین هم خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای سرمایه‌گذاری در بورس یا پس‌انداز در بانک برای خودشان یک بیمه عمر بخرند. درواقع بیمه عمر می‌خریم تا خیالمان بابت آینده خودمان و عزیزانمان راحت باشد و بدانیم حتی در نبود ما هم تامین مالی خواهند بود.
 • یکی از کشورهای پرطرفدار سفرهای زمستانی برای افرادی که آب و هوای معتدل را ترجیح می‌دهند کشور امارات است. اما یکی از بزرگترین مشکلات پیش رو مسافران این کشور، هزینه نسبتا بالای مخارج در آن است. به طوری که در صورت بروز پیشامدهای ناگوار مانند بیماری در حین سفر یا گم شدن چمدان و مدارک، خسارات‌های مالی و هزینه‌های غیر قابل پیش بینی زیادی برای مسافر به بار می‌آید. برای جبران کل یا مقداری از این هزینه‌ها و سفر با خیال آسوده‌تر، خرید یک بیمه نامه مسافرتی تصمیم خوبی است.
 • این روزها دیگر فقط ماشین و موتور تنها راه تردد در خیابان‌های شهرها نیستند. خیلی‌ها به‌جای اینکه یک ماشین به تعداد ماشین‌های در ترافیک مانده اضافه کنند و باعث آلودگی هوا شوند از دوچرخه استفاده می‌کنند. هرقدر هم که دوچرخه سواری محبوب‌تر شده است، بازار ویژه‌ای برای بیمه دوچرخه سواری ایجاد شده و شرکت‌های بیمه در همه جای دنیا برای دوچرخه‌ها بیمه نامه مخصوص صادر می‌کنند.